Také nevidomí a slabozrací používají internet!

Pro někoho možná překvapující informace. Jenomže, jestliže tuto skutečnost nevnímáme, nevědomky tuto nemalou skupinu lidí žijící v naší společnosti diskriminujeme.

Svět ve kterém dnes žijeme je v maximální míře nasměrován na předávání důležitých informací prostřednictvím internetu. Nevidomí a slabozrací spoluobčané mají stejné právo na informace jako ostatní. Proto by měla být bezbariérová přístupnost důsledně vyžadována po veřejnoprávních institucích při poskytování důležitých informací určených nejširší veřejnosti.

Naštěstí si naši zákonodárci této situace všimli a novelou zákona č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy uložili pro veřejnoprávní instituce povinnost weby pro nevidomé a slabozraké provozovat.

Tvoříme weby pro slabozraké a nevidomé

Rádi Vám zpracujeme nabídku na úpravu stávajícího webu nebo na vytvoření webu paralelního.

Struktura webu by pro nevidomého měla být přehledná, aby se na stránkách byl schopen dobře orientovat s hlasovým výstupem a např. bez použití myši. Co a jak je potřeba pro to, aby web či aplikace byla zdravotně postiženým přístupná, stanovuje vývojářům příslušná harmonizovaná norma Evropské unie.

Bezbariérové weby pro slepé a slabozraké

Pošlete nám poptávku

© 2020 FineNet – Na netu v pohodě